top of page

Avustralya

Finding Inspiration in Every Turn

Avustralya’da eğitimi düşünüyor musunuz?

Avustralya eğitimi dünya standartlarındadır. Saygınlığı ve mezunları, birçok öğrenci için Avustralya’yı tercih edilen bir yer yapmıştır. Avustralya kurumlarından eğitim almış 2,500,000 uluslararası mezun dünyanın her yerinde bir fark yaratmaktadır.

Avustralya akademik mükemmeliyet konusunda bir saygınlığa sahiptir: 

  • Yedi Avustralya üniversitesi, dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer almaktadır (QS Dünya Üniversiteler Sıralaması).

  • Avustralya üniversitelerinin yarısı, Times Yüksek eğitim sıralamasındadır ve 14 tanesi en iyi ilk 250 arasındadır (Times Yüksek Eğitim Sıralaması).

  • Avustralya üniversiteleri 15 Nobel ödülü çıkartmıştır.

  • Üniversitelerimizin araştırmaları, WIFI’dan IVF’ye ultrasona kadar bugün yaşadığımız hayatı değiştiren teknolojileri sunmuştur.

 

Avustralya okurken yaşamak için dünyadaki en iyi yerlerden biridir.  Öğrenci çeşitliliği, alım gücü, hayat
kalitesi ve işveren aktivitesi açısından dünyadaki en iyi 30 şehirden beşine sahibiz.

Amerika ve İngiltere’den sonra Avustralya, dünyada en yüksek sayıdaki uluslararası öğrenciye sahiptir.Avustralya eğitim kurumlarında yaklaşık 680,000 uluslararası öğrenci bulunmaktadır. Uluslararası öğrencilerimize değer veriyoruz ve çalışmalarında yüksek başarı için ihtiyaç duydukları desteği sağlıyoruz.

Avustralya eğitimi sınırsız bir gelecek sunuyor: daha iyi kariyer ve yaşam fırsatları, küresel kariyer seçenekleri ve uluslararası alanda yetenek ve beceriler.

Avustralya’nın sunduğu eğitim fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.studyinaustralia.gov.au ‘i ziyaret edin. Vize gereksinimleri hakkında bilgi için İçişleri Bakanlığı web site’sini ziyaret edin.

 

Avustralya’da eğitim hakkında mevcut Türk öğrenciler ne düşünüyor?

Ezgi Bal Mühendislik Bilimleri alanında yüksek lisans yapıyor (Southern Queensland Üniversitesi’nden İnşaat Mühendisliği). Avustralya’daki diğer öğrenci hikayelerini dinleyin.

“Avustralya yaşamak istediğim yaşam tarzının yanı sıra, okumak istediğim konuları da bana sağladı.”

bottom of page