top of page

Malta Dil Okulları

Malta, Akdeniz’in ortasında, Sicilya Adası’nın hemen altında bulunan bir adadır ve Malta, Gozo ve bu iki adanın arasında yer alan Comino Adası ile beraber 3 adadan meydana gelmektedir. Ülkeye Akdeniz ikliminin hakim olması sebebiyle öğrenciler kış aylarında da rahatlıkla Avrupa’nın o çetin soğuğundan etkilenmeden eğitimlerini tamamlayabilirler. Malta dil okulları, uygun maliyetleri, kaliteli dil eğitimi ve muhteşem lokasyonuyla dil okulları arasında en popüler seçenekleri sunuyor. Malta’da dil eğitimi almanız, ömür boyunca bir daha İngilizce eğitimine ihtiyaç duymayacağınız anlamına gelir.

Malta’da İngilizce Dil Eğitimi

Ülkedeki hemen herkes kendi yerel dilleri olan “Maltese” (Maltaca) ve İngilizce konuşmaktadır. Malta’nın uzun yıllar sömürge altında olması İngilizcenin ön plana çıkmasında etkin bir rol oynamıştır. Dil okulları sayısının fazla olması, yumuşak iklimi, turistik plajları, eğlenceli gece hayatı Malta’yı yabancı özellikle Türk öğrenciler arasında daha da çekici bir hale getirmiştir. Her yıl binlerce öğrenci bu ada ülkesine dil eğitimi almak için akın etmektedir.

Malta dil okulları tercihi yapacak öğrenciler kurs saatleri sonrasında deniz ve güneşin tadını çıkarabilecekleri plajlarda vakit geçirebilirler. Malta’nın sıcak ve cana yakın ortamı, öğrencilerin kolayca kaynaşmasında rol oynar. Malta, Akdeniz kültürünü sonuna kadar yansıtan eşsiz bir ülke.

Malta’nın en büyük avantajlarından biri de, vizenin diğer ülkelere göre çok daha kolay verilmesidir. Üstelik ülkenin Schengen bölgesinde yer alması, öğrencilere Avrupa’da serbest dolaşım imkanı sağlar. Yeşil pasaportlu öğrenciler, vize başvurusu yapmadan 90 güne kadar eğitim alabilirler. Türk vatandaşlarına en hızlı ve en yüksek başarı oranı ile Shengen vizesi veren ülke Malta, bu yönüyle de dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Yurtdışında dil eğitimi almak ve kendinize yatırım yapmanın en iyi yolu Malta’da dil eğitimi.

Malta’da Dil Okulları ekonomik ve hesaplı

Malta, ekonomik açıdan da en uygun fiyatlı dil okullarının bulunduğu bir bölgededir. Ülkedeki para birimi Euro’dur ve yaşam maliyetleri açısından her bütçeye uygundur. Ülkenin gelirlerinin yaklaşık %97’sini turizm oluşturmaktadır. Özellikle dil okullarının bunda etkisi vardır. Ülkede 50’den fazla dil okulu bulunmaktadır. Sayının fazla olması, rekabete, rekabet de kalitenin yükselmesine neden olur. Eğitimcileri çok yüksek oranla İngiltere’lidir. Diğer ülkelerle kıyaslandığında Malta’da dil eğitimi almak çok daha avantajlı.

Malta her ihtiyaca yönelik eğitim içeriği sunuyor

Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Birebir İş İngilizcesi, Cambridge Sınavları, IELTS, TOEFL, İş İngilizcesi, Yaz Okulugibi programlardan faydalanabilirler. Malta’da dil eğitimi alabileceğiniz başlıca şehirler St Julians, Sliema ve Gozzo’dur. Malta, Türkiye’den uçakla sadece 3 saatlik uzaklıktadır ve Türk Havayolları’nın Malta’ya direkt uçuşları bulunmaktadır.

Vis-eten-Malta.jpeg

DİL OKULLARI

Kurs Başlangıç: Her Pazartesi

bottom of page