top of page

POLONYA’DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ ÜCRETLERİ VE FİYATLARI

 • Polonya’da üniversite eğitimiyle, yurt dışında okumak isteyen herkesin yeteneklerine, tercihlerine, kariyer hedeflerine ve bütçesine göre en uygun eğitim hizmeti her zaman bulunmaktadır. Eğitimlerini Avrupa standartlarındaki kalite de yurt dışında sürdürmek isteyenler için Polonya’da üniversite eğitimi çok iyi bir tercih ve de fırsattır.

   

  Disiplinli ve yüksek kaliteye sahip olan  Polonya'daki üniversite eğitimleriyle birlikte Polonya, uluslararası alanda kendini de kanıtlamış bir Avrupa ülkesidir. Polonya'daki üniversitelerde; dünyadaki önemli bilimsel projelere imza atmış, bilimsel çalışmalara katılmış, ödül kazanmış yerli-yabancı profesörler, dallarında uzman akademisyenler yer almaktadır.

  Dünyadaki önemli üniversiteleriyle birlikte Polonya'da üniversite eğitimi alan öğrenciler değişim programları çerçevesinde işbirliği yaparak, uluslararası şirketlerle de ortak projeler vasıtasıyla bir araya gelmektedirler.

  Polonya Avrupa Birliği ülkesi olmasına rağmen, yaşam giderleri açısından oldukça ekonomik bir ülkedir. Polonya’da konaklama, ulaşım ve okul maliyetleri çok uygun ve de hesaplıdır.

  Polonya suç oranı çok düşük bir Avrupa ülkedir. Şehirlerde muhteşem bir kültürel ve sosyal bir hayat bulunmaktadır. Polonya Avrupa'nın en hızlı büyüyen ekonomisi olmasından dolayı Polonya’da üniversite eğitiminiz sonrası birçok iş imkanına da kavuşacaksınız.

  Avrupa'nın en hızlı büyüyen ve en genç nüfusuna sahip ülkelerinden biri olan Polonya’da üniversite eğitimi almak istiyorsanız, üniversite sınavında başarılı olmanız ya da bir üniversiteye yerleşmiş olmanız gerekmez. YKS ve TYT sınavı olmadan sadece lise diploması ile Polonya’da üniversite eğitimi almak için başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak Türkiye’de denklik için ise YKS ve TYT’ye girmeniz gerekir.

  Yatay geçiş planı olan üniversite öğrencileri ve ön lisans okuyan öğrenciler lisans tamamlamaya yönelik olarak Polonya’da üniversite eğitimi için üniversitelere başvuru da bulunabilirler.

  Polonya’da üniversite eğitimlerinde lisans bölümlerinin eğitim süresi 3 yıldır. İngilizce dil seviyenizi belgeleyen ielts, toefl gibi sınav sonuç belgeniz ile ya da İngilizce dil eğitimi veren bir okuldan mezun olmuşsanız yapılacak mülakatla, olumlu izlenim bırakabilirseniz, hazırlık okumadan doğrudan Polonya’da üniversite eğitimine 1. Sınıfta devam etmeniz mümkün olmaktadır.

  Polonya’da üniversite eğitim süresinin kısalığı, yaşam maliyetinin çok hesaplı olması, okul fiyatlarının Türkiye’deki vakıf üniversitelerine göre oldukça düşük olması, disiplinli ve kaliteli eğitim programları Polonya’da üniversite eğitimi almayı çok cazip hale getirmiştir.

  Polonya'da üniversite eğitimi sadece bir fırsat değil, aynı zamanda yabancı bir ülkede size unutulmaz bir yaşam deneyimi de katacaktır.

Polonya’da Üniversite Eğitiminin Avantajları

 • Avrupa’nın önde gelen üniversitelerinde eğitim imkanı

 • İngilizce eğitim ve İngilizce hazırlık programları

 • YÖK tarafından denkliği tanınan üniversitelerde eğitim

 • Eğitim maliyetlerinin düşük olması

 • Ekonomik yaşam maliyeti

 • Güvenilir bir ortamda öğrenci hayatı

 • Farklı kültürlerle tanışma olanağı

 • Serbest dolaşım sayesinde Avrupa’nın bir çok şehrini görme imkanı

 • 3 yıl olan lisans bölümleri sayesinde iş hayatına daha çabuk atılma fırsatı

 • Üniversite eğitimi sonrası Türkiye’de, dilerseniz Polonya veya Avrupa’nın farklı şehirlerinde çalışma imkanları

 

bottom of page