top of page
Oxford-1-1500x630.jpg

İngiltere Eğitim Sistemi

‘İngiltere’de eğitiminiz sırasında bağımsız olmanız, sadece evden uzakta, bağımsız olmanız anlamına gelmemeli. Hangi bölümde olursanız olun, bağımsız bir yaklaşımın teşvik edilmesi yolu ile İngiltere’de sağlanan eğitim, zihinsel ve problem çözmeye yönelik becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. İngiltere’de aldığınız eğitim sonucunda kendinize olan güveniniz gelişecek, iş hayatında aranan İngilizce becerilerine, analitik, yaratıcı ve araştırmacı özelliklerin hepsine sahip olacaksınız. ‘

Öğrenci ve akademisyenler arasındaki yakın ilişki İngiliz eğitiminin en temel özelliklerindendir. Bütün eğitim kurumları İngilizceniz yetersizse, geliştirmenize yardımcı olur. Bu kurumların çoğu, sundukları ek İngilizce dersleri ile dilin kullanımı ve akademik dilinizin gelişimine odaklanarak okuyacağınız programı başarı ile tamamlamanızı sağlar.

İngiltere’de lisans eğitimi programları

İngiltere’deki lisans programları sizin ilgi alanlarınıza göre uyarlanır. Seçtiğiniz programda zorunlu derslerinizin haricinde seçmeli dersleriniz de olacaktır. Bu şekilde hedeflediğiniz noktaya doğru daha kapsamlı bir eğitim alarak ilerlersiniz.

Dersler lisans öğrencileri için önemlidir, ama zamanınızın çoğunu küçük gruplardan oluşan seminer ve panellerde geçirirsiniz. Hocaların yardımı ve sınıf arkadaşlarınızla birlikte önceden hazırlığını yaptığınız konularda analiz ve sentezler yaparsınız. Fikir özgürlüğüne verilen önemi de fark edersiniz.

Eğer teknik bir konu seçtiyseniz, zamanınızın çoğunu laboratuarda veya çalışma alanında geçirirsiniz. Bu tarzdaki eğitim, yeteneklerinizi iyice perçinlemenize yardım eder.

İngiltere’de yüksek lisans

Eğer İngiltere’de bir yüksek lisans öğrencisi iseniz, araştırmanızın çoğunluğunu kendi başınıza yapmanız beklenir. Bu da düşünce ve araştırma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olur. Dersli yüksek lisans programlarında, eğitmenleriniz dersi ana hatları ile anlatır ve sizi ilgi alanınızda ilerleyebilmeniz için teşvik ederler. Yüksek lisans araştırma programları ile, akademisyenlerin gözetmenliği altında daha önce yapılmamış bir araştırma ortaya koymak temel öğretim methodudur.

Yüksek lisans araştırma programlarından çoğu, araştırma yeteneklerine yönelik giriş başlangıç dersleri sunar. Bu da sizi yapacağınız ileri düzeydeki araştırmaya hazırlanmanızı sağlayacak.

İngiltere’de MBA eğitimi

İngiltere’deki MBA programları özellikle çok ağırdır. Program süresince kendinizle yarışmanız ve başarılı olmanız için yüksek lisans eğitimin ödüllendirici yönlerini ortaya çıkartır. Derslerde geniş çaplı araştırma yeteneğinizi kullanmanız ve sunum yapmanız beklenir. MBA programları özellikle örnek durum incelemesi, araştırma ve analiz etme gibi temel maddelerden oluşur.

TEMSİL ETTİĞİMİZ BAZI ÜNİVERSİTELERİMİZ;
University of Edinburgh
University of Bristol
University of Durham

University of Nottingham
University of Southampton
University of York
University of Leeds
University of Sheffield
Loughborough University
University of Birmingham (*UG için )
University of Liverpool
Newcastle University
University of Leicester
University of Westminster
University of Greenwich
University of Aberdeen
Strathclyde University
Royal Holloway University of London
University of Surrey
University of Essex
Oxford Brookes University
University of Brighton

University of Central Lancashire
Kingston University
Birkbeck University London
University of Reading
Bangor University
Brunel University
Heriot-Watt University
University of East Anglia
Coventry University
University of Portsmouth
University of Swansea
Nottingham Trent University
De Montfort University
University of Stirling
Bournemouth University
University of Plymouth
University of South Wales
Glasgow Caledonian University
Sheffield Hallam University
London South Bank University
Middlesex University
University of Sunderland
Manchester Metropolitan University
University of Gloucestershire
Queen University of Belfast
University of East London
Northumbria University
University of Roehampton
University of Ulster
Southampton Solent University

University of the West of England

University of Sussex 

University of Law 

 

İngiltere’de dil okulları

İngiltere, İngilizce’nin ana vatanıdır ve farklı dillerde konuşanlara İngilizce öğretimi konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Seçtiğiniz her okul konusunda çok deneyimli olacaktır.

İngiltere’de bütün seviyelere uygun kurslar bulunur. Kurslarda, ihtiyacınıza göre gereken desteği görürsünüz. Sınıflar genellikle öğrencilerin öğretmenleri ile daha rahat iletişim kurması açısından küçük gruplardan oluşur.

Derslere başladığınız andan itibaren sınıfta konuşmanız için motive edilirsiniz. Yaratıcı eğitim yöntemlerinden bazılarını aşağıda görebilirsiniz:

  • oyunlar

  • tiyatro/skeç/canlandırma

  • problem çözme

  • grup tartışmaları

Ayrıca teknoloji laboratuarlarını ve dil merkezini bireysel olarak da kullanabilirsiniz.

İngiltere’de özel okullar ve kolejler

İngiliz özel okulları verdikleri kaliteli eğitim ve sundukları imkanlar ile tanınırlar. İhtiyacınıza yönelik olarak birebir ilgi görebileceğiniz küçük gruplardan oluşan sınıflarda okursunuz. Bu okulların ortak özelliği, özgüven, sosyal hayat ve diğer yaratıcı yanlarınızı geliştirmelidir.

İngiltere’de ön lisans ve kariyer odaklı eğitim

Eğer kariyer odaklı bir programa giderseniz, eğitiminizin sorumluluğunu alabilmeniz için okulunuzdan gereken desteği alacaksınızdır. Kendinizi, sınıf arkadaşlarınızla bir proje hazırlarken, okul kütüphanesinde araştırma yaparken veya uygulamalı çalışmalar ile test edilirken bulabilirsiniz. Bu program, akademik çalışmalar ile gelecekteki kariyer ve işinizde kullanabileceğiniz pratik beceriler kazanmanızı sağlar.

bottom of page