top of page
unnamed.jpg

Kanada Üniversiteleri

Kanada üniversiteleri birçok uluslararası öğrencinin hayalidir. Kanada, eğitim sisteminin kalitesi açısından Dünya genelinde en yüksek performansa sahip ülkelerden biridir. Kanada üniversitelerinden alacağınız diploma Dünyanın her yerinde geçerli olacaktır. Kanada; bilgisayar teknolojileri, ulaşım, iletişim, mühendislik, madencilik, TIP, işletme ve MBA gibi alanlarda haklı bir üne sahiptir.

Ülkenin hemen her bölgesinde çok sayıda üniversite ve yüksekokul bulunmaktadır. Üniversiteler devlete bağlıdır ve akademik özerkliğe sahiptirler. Üniversite eğitim dönemi genellikle Eylül ile Mayıs ayları arasındadır. Akademik yıl iki veya üç sömestr şeklinde uygulanır. Ülke genelinde üniversiteye giriş sınavı yoktur; her üniversite kendi öğrenci kabul şartlarını belirler ve adaylar sahip oldukları özelliklere göre ayrı ayrı değerlendirir.

Neden Kanada?

Dünyanın en yaşanır ülkelerinden biri olan Kanada aynı zamanda çok kültürlü yapısıyla uluslararası öğrenciler için en ideal ülkelerden biridir.

On milyon km2‘lik yüzölçümü ile Dünyanın en geniş ikinci ülkesi olan Kanada, okyanuslarla çevrilidir. Ülke; yüksek dağları, geniş ovaları, binlerce göl ve akarsuyu, milli parkları ve tertemiz kıyıları ile eşsiz doğal güzelliklere sahiptir.

Kanada, sert kışlardan yağışlı baharlara, sıcak yazlardan ılıman kıyı bölgelerine değin pek çok farklı iklim bölgesine sahiptir. Bununla birlikte, ABD ile sınır hattı boyunca uzanan bölümlerinde dört mevsim yaşanmaktadır.

Sağlam bir ekonomik yapıya sahip olan Kanada, G-7 ülkeleri arasında ilk beş lider ülkeden biridir.

Ülkenin iki resmi dili –İngilizce ve Fransızca- bulunmaktadır. Marketlerde etiketlerin hem Fransızca hem de İngilizce düzenlendiğine şahit olabilirsiniz. Ottawa ve Montreal gibi şehirlerde, her iki dili de kullanan insanlarla sıkça karşılaşabilirsiniz. İyi derecede İngilizce ve Fransızca öğrenmek isteyen öğrenciler için Kanada eşsiz bir fırsattır.

Yaşam Kalitesi Endeksi’nde daima ilk beş ülke arasında yer alan Kanada, çok kültürlü yapısıyla birçok etnik yapıya ev sahipliği yapmaktadır.

Neden Kanada’da Üniversite?

Kanada’nın birçok büyük şehri, Dünyanın en yaşanılır kentleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu değerlendirme; ülkelerin eğitim olanakları, milli gelirleri, genel yaşam standartları gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılır. Kanada düşük suç oranı ile oldukça güvenilir bir ülkedir.

Kanada’nın eğitim sistemi, birçok ülkeye örnek olmuş, Dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden biridir. Kanada’dan alacağınız diploma Dünya genelinde tanınırlığa sahip olacaktır. Üstelik Kanada’daki üniversite harçları İngiltere, ABD, Avustralya’ya nispeten daha çok daha ekonomiktir.

Uluslararası öğrenciler mezuniyetten sonra bir süre daha Kanada’da kalma ve çalışma hakkına sahiptir. Yurtdışında edineceğiniz iş tecrübesi, kariyerinize yön verecek bir deneyim kazandırır.

Kanada’da üniversite eğitimi almanın en güzel taraflarından biri de İngilizce ve Fransızcayı akıcı şekilde konuşma şansınıza sahip olmanızdır. Birçok üniversitede her iki dilde de eğitim alma imkanına sahip olabilirsiniz.

Kanada, çok yüksek kalitede eğitim ve prestijli bir diploma vadediyor!

Dünyanın pek çok yerinde iyi üniversiteler, vasat üniversiteler gibi sınıflandırmalar yapılabilse de, bunu Kanada’da yapmak pek mümkün değildir. Eğitimin her aşamasının sıkı bir devlet kontrolü ve güvencesinde olan Kanada’da üniversitelerin tümü çok güçlü ve prestijli bir eğitim veriyor. Bu kalite is her yıl on binlerce öğrencinin Kanada’yı tercih etmesinin temel nedenlerinden birini oluşturuyor. Bir Kanada üniversitesinden alacağınız üniversite diploması size tüm dünyada çeşitli yerlerinde yaşama ve üst düzey bir kariyer olanağı sağlayacaktır.

Kanada, eğitim ve yaşam için dünyanın en ideal ülkelerinden biri…

Yıllardır hem ekonomik hem de toplum refahı olarak dünyanın en yaşanılası ülkelerinden biri olarak gösterilen Kanada, aynı zamanda eğitim almak için de çok iyi bir seçenektir. Sahip olduğu çok uluslu toplum, nitelikli ve geniş vizyona sahip bireylerin yetişmesine olanak sağlarken, zengin ve sürekli büyüyen ekonomisi, üniversite mezunlarına geniş seçenekler sunar. Eğitim ve yaşam maliyetleri özellikle İngiltere ve ABD’ye göre çok daha ekonomik olan Kanada, ülkemizde vakıf üniversitelerinde eğitim almanın da en iyi alternatiflerinden biridir.

Öğrencilere çalışma izni verilir.

Kanada öğrencilere akademik yıl boyunca haftada 20 saat, yaz tatillerinde ise tam gün çalışma izni vermektedir. Öğrenciler eğitim görmeye başlar başlamaz çalışma izni de elde ederler.

bottom of page