top of page

İngiltere Dil Okulları

İngiltere dil okulları, İngilizce öğrenmek ya da var olan dil seviyesini ileri taşımak isteyen herkesin ilk aklına gelen seçenektir. İngiltere, Birleşik Krallığı meydana getiren 4 ülkeden (İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda, İngiltere) en büyük ve en gelişmiş olanıdır.  Özellikle eğitim konusunda da dünyadaki sayılı ülkeler arasındaki yerini almıştır ve İngiltere her zaman dil eğitimi için öğrencilerin en favori ülkeleri arasındadır.  İngiltere Dil okulları köklü geçmişleri, başarılı eğitim ve öğretim sistemleri, modern müfredatları ile tüm dünyanın İngilizce öğrenmek için tercih ettiği ülkelerin başında gelmektedir.

Dili yerinde öğrenin

İngilizcenin doğduğu yer olarak bilinen İngiltere, yurtdışı dil eğitimi için tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Dil eğitimi sırasında günlük yaşamda çok rahat pratik yapma imkânı sunmaktadır. Yemek yerken, alışveriş yaparken hatta yolda yürürken bile sürekli İngilizce konuşulan bir ortamda yaşamak İngilizcenizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Dil eğitiminizi İngiltere’de tamamladıktan sonra Oxford Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi, Imperial College London, Exeter gibi dünyada ün yapmış, ilk yüz üniversite arasında yer alan çok kaliteli üniversitelerde eğitiminize devam edebilirsiniz.

Dil eğitimi araştırması yaparken öğrencilerin en önem verdikleri kriterlerden birisi de yüksek kalitede eğitim alma imkanıdır. İngiltere dil okullarının British Council tarafından denetleniyor olması kurumların kalitelerini artırmasını sağlamıştır. Ayrıca öğretmelerin sahip oldukları Delta, Celta gibi sertifikalar sayesinde dersler çok daha verimli geçmektedir.

İngiltere’nin coğrafi konumu nedeniyle Avrupa’nın göbeğinde yer alması, Avrupalı öğrenciler tarafından tercih sebeplerinden biridir. Ayrıca ülkemizden kolay ulaşım sağlanması, ülkemize olan yakınlığı sebebiyle de Türk öğrencilerin yoğun talep gösterdiği ülkelerin başında gelir ve hiçbir ülke için vize garantisi olmamakla birlikte, İngiltere’den alacağınız vizenin bir başka ülkeden vize almayı kolaylaştırdığı bilinen bir gerçektir.

Big-Ben-London.jpg

LONDRA

Kurs Başlangıç: Her Pazartesi

Londra, İngiltere'nin ve Birleşik Krallık'ın başkenti ve en kalabalık şehridir. Büyük Britanya adasının güneydoğusundaki Thames Nehri üzerinde duran Londra, iki bin yıldır büyük bir yerleşim yeri olmuştur. 

brighton-main.jpg

BRIGHTON

Kurs Başlangıç: Her Pazartesi

Brighton, İngiltere'nin güney doğu bölgesinde Manş Denizi kıyısında bir kenttir.

Bournemouth.jpg

BOURNEMOUTH

Kurs Başlangıç: Her Pazartesi

İngiltere'nin güney sahilinde Dorset bölgesinde bulunan Bournemouth, uzun kumsalları, güzel iklimi renkli restoranları ve güvenli yapısı ile öğrencilerin tercih ettiği şehrin başında gelir.

pembroke-college-cambridge-2000x1125.jpg

CAMBRIDGE

Kurs Başlangıç: Her Pazartesi

Cambridge, Birleşik Krallık'a bağlı İngiltere ülkesinde şehir. Özellikle dünyanın en iyi beş üniversitesinden biri olan Cambridge Üniversitesi ile bilinir. 

Headington-Oxford-Summer-School-3.jpg

OXFORD

Kurs Başlangıç: Her Pazartesi

Dünyanin en köklü üniversitelerinden Oxford 

Üniversitesi'ne ev sahipliği yapan bu kent tam bir öğrenci şehri olma özelliğini yüzyıllardır korumaktadır.

2sbtsq93kbpz.jpg

YORK

Kurs Başlangıç: Her Pazartesi

York, Birleşik Krallık, İngiltere'de Yorkshire ve Humberside bölgesinde bulunan 1996'dan beri tek-seviyeli-yörel-idare merkezi ve şehir olma statüsune de haiz bir yerel idare birimi ve yerleşkedir.

bottom of page