top of page
kiev-bogomolets-tip-universitesi.jpg

KİEV BOGOMOLETS TIP ÜNİVERSİTESİ

 • Kiev Üniversitesi Tıp Fakültesi, 9 Eylül 1941 tarihinde hizmete girmiştir. Fakültesi’nin ilk dekanı, bölüm cerrahi kliniği başkanı, kurucusu ve başkanı, profesör Karavaev VA Fakültesi gelişimine büyük katkı vermiştir. Üniversite Ukrayna ve Rusya’da perikardiyosentez ve cerrahi okul yaratıcıları arasında yer almaktadır.

  Bogomolets Üniversitesi Fakülteleri

  Üniversite Fakülteleri arasında genel tıp, pediatri, önleyici hekimlik alanlarında İngilizce de eğitimler vermektedir. Ayrıca bünyesinde askeri tıp, diş hekimliği, eczacılık, tıbbi psikoloji, eğitim ve lisansüstü eğitim fakülteleri yer almaktadır.

  Üniversite ayrıca 7500 yatak kapasiteli araştırma hastanesinde, yılda 170 binden fazla operasyon gerçekleştirmekte, 300 diş ünitesiyle yılda 400 bin civarı hasta gelmektedir.

  Akademik kariyer olarak üniversitenin geçmişinde 2001 ve 2005 arasında 738 patent başvuru yapılmış, yıllık 200 civarı araştırma projesi gerçekleştirilmiştir. Bu yıllar arasında üniversite, 50 tane uluslararası kongre, konferans ve toplantıya ev sahipliği yapmış ve 22 bilimsel dergi ve tez yayınlamıştır. Üniversite ayrıca Ulusalararası eğitim antlaşmalarıyla da eğitim standartlarında yükseltme hedefine sahip olan Bogomolets, Litvanya Kaunas, Amerika Alabama – Iowa üniversiteleri ve Polonya kamu sağlığı, İsveç Karolisnka enstitüleri ile işbirliği içindedir.

  Bogomolets Tıp Üniversitesi Eğitim Fiyatları

  Tıp Rusça 3300 dolar

  Tıp İngilizce 4300 dolar

   

  Diş Hekimliği Rusça 3800 dolar

  Diş Hekimliği İngilizce 4500 dolar

   

  Eczacılık Rusça 3200 dolar

  Eczacılık İngilizce  4000 dolar

bottom of page