top of page
Kiev-Taras.jpg

KİEV TARAS SHEVCHENKO ÜNİVERSİTESİ

 • Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi 1834 yılında kurulmuş Ukrayna’nın en prestijli üniversitesidir.20.000 öğrencisine 15 fakülte ve 5 enstitüsi ile eğitim vermektedir.

   

  Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi dünyanın önde gelen akademik ve araştırma kurumları ile güçlü uluslararası bağlantılar kurmuştur. Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi 51 ülkede 145 üniversite ve 15 uluslararası kurumla ortak proje yürütmektedir.Akademik kadrosu, başarıları, buluşları ve potansiyelleri ile dünyaca ün yapmış olan Taras Schevchenko üniversitesi dünyanın her yerinden binlerce öğrenciyi Ukraynada üniversite eğitimi almaya çekiyor.Binlerce Ukrayna’lı öğrencinin bile hayallerini süsleyen bu üniversite de eğitim alıyor olmak gerçekten de büyük bir ayrıcalık ve prestij kaynağıdır.

  Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi konforlu yurtları, bilgisayar kulüpleri, spor tesisleri, kafeteryaları ve dans salonları ile öğrencilere bir çok sosyal faaliyet alanı sunmaktadır.Özellikle kendi öğrencilerimize sunduğumuz tamamiyle yenilenmiş yurt seçenekleri ile öğrencilere güzel bir sosyal yaşam alanı sunulmaktadır.

  Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi YKS ve TYT sınav şartı aramamaktadır.

  YÖK’ün onay verdiği dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında yer aldığı için, YKS ve TYT sınavlarına girmeden, doğrudan bu Üniversite’ye lise diploması ile başvurabilirsiniz.

  https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2016/world-ranking#!/page/0/length/25/country/89/sort_by/rank_label/sort_order/asc/cols/rank_only

  Taras Shevchenko Üniversitesinde daha çok sözel ağırlıklı bölümler olup , ingilizce , rusça ve ukraynaca eğitim dili seçeneği vardır.İngilizce tıp eğitimi ve ingilizce hukuk eğitimi bölümü ile dikkat çeken Üniversitede ingilizce tercümanlık , rusça hukuk ve ekonomi , ukraynaca işletme ekonomi bilgisayar sistem mühendisliği gibi bölümler vardır.

  Ukrayna da ingilizce tıp eğitimini Taras Shevchenko üniversitesinde alan öğrenciler , Üniversite dünya sıralaması ilk 1000 listesinde olduğu için YÖK tarafından denklik verilmektedir.Ukrayna da tıp eğitimini ingilizce okumak isteyen öğrenciler için ingilizce hazırlık programları da vardır.İngilizce dil yeterliliği olmayan öğrenciler Ukrayna da ki en iyi hazırlık üniversitesinde ingilizce hazırlık eğitimi alabilirler.

  Ukrayna da ingilizce hukuk eğitimini Taras Shevchenko üniversitesinde alan öğrenciler , Üniversite dünya sıralaması ilk 1000 listesinde olduğu için fark derslerini Türkiye de verip denklik alabilirler.İngilizce dil bilgisi olan öğrenciler direk 1. sınıftan eğitime başlayabilirler , dil bilgisi zayıf olan öğrenciler için ise ingilizce hazırlık programları vardır.

  İlk yıl Üniversite hazırlık  ücreti (tüm dillerde) yurt ücreti , vize ücreti , çeviri ve noter ücreti , danışmanlık ücreti , sağlık sigortası ve davetiye ücreti  yıllık toplam maliyeti ortalama 5000 dolardır.Bu üniversitede alınan hazırlık eğitimi ile ; Ukrayna, Rusya ve diğer bütün eski Sovyet ülkelerindeki tüm üniversitelere kolaylıkla kabul edilirsiniz.

Lisans Bölümleri

Tıp (ingilizce)

Uluslararası Hukuk (ingilizce)

Hukuk (rusça – ukraynaca)

Uluslararası İlişkiler (ukraynaca-ingilizce)

Uluslararası İşletme (ukraynaca)

Uluslararası Ekonomi (rusça-ukraynaca)

Marketing (ukraynaca)

Medya İletişim (ukraynaca)

Gazetecilik (ukraynaca)

Rus Dili Edebiyatı

İngiliz Dili ve Edebiyatı Tercümanlık

Alman Dili ve Edebiyatı Tercümanlık

İtalyan Dili ve Edebiyatı Tercümanlık

Fransız Dili ve Edebiyatı Tercümanlık

Japon Dili ve Edebiyatı Tercümanlık

Psikoloji

Sosyoloji

Felsefe

Yazılım Mühendisliği (rusça-ukraynaca)

İnformatik (ukraynaca)

Bilgisayar Mühendisliği (Ukraynaca)

Sistem Mühendisliği ve Siber Koruma

Turizm (Ukraynaca)

Yıllık eğitim ücreti

 4000 $

 2300 $

 2000 $

 2000 $

 1800 $

 1800 $

 1700 $

 2000 $

 1750 $

 1800 $

 2200 $

 1700 $

 1700 $

 1700 $

 1700 $

 2000 $

 2000 $

 2000 $

 1800 $

 1500 $

 1800 $

 1700 $

 1800 $

bottom of page