top of page
NAU-Kiev-Ulusal-Havacılık-Üniversitesi-1

KİEV ULUSAL HAVACILIK ÜNİVERSİTESİ NAU

 • Ukrayna,  Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi – NAU başta olmak üzere ülkenin en önde gelen üniversitelerine ve akademik kadrolarına sahip olan bu geleneği ve mirası günümüzde de sürdürmektedir. Akademik kadroları, başarıları, buluşları ile dünyada ün yapmış üniversiteleri ile günümüzde Ukrayna’ya dünyanın her yerinden binlerce öğrenci üniversite eğitimi almaları için gelmektedir.

   

  Ukrayna başta Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi – NAU olmak üzere son yıllarda Üniversite eğitiminde en çok tercih edilen ülkelerin başında yer almaktadır. Avrupa Birliği üniversitelerince denk olarak kabul edilen Ukrayna üniversitelerine ayrıca YÖK tarafından da tanınmaktadır ve denklik verilmiştir.

  1933 yılında yükseköğrenim faaliyetlerine başlamış olan Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi – NAU, sadece Ukrayna’nın değil, dünyanın en önde gelen en prestijli havacılık okullarından birisi konumundadır.

  Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi – NAU, 1947 yılından beri yabancı öğrencileri kabul etmekte olup her yıl özellikle Avrupa ve Asya ülkelerinden onbinlerce öğrenci bu üniversitede eğitim almak için başvuru yapmaktadırlar. Üniversitenin uzmanlaştığı alan havacılık ve uçak sanayidir. Sahip olduğu çok sayıda ve çeşitte uçak ve helikopterleriyle uygulamalı eğitim verilmekte olunup alanında dünya çapında üniversiteler arasında yer almaktadır.

  Uçak ve helikopter tasarım üretim ve bakımı üzerine teknisyen ve mühendisler yetiştiren Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi – NAU ayrıca daha birçok farklı mühendislik ve sosyal bilim alanında daha eğitim alınabilmektedir. Özellikle bilgisayar mühendisliği ve bilgi teknolojileri alanında tercih edilen üniversitede İnşaat, elektronik ve telekomünikasyon gibi bulunan bazı bölümlerde de İngilizce eğitim alınmaktadır.

  Ukrayna’da Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi’nde ( NAU ), konaklama ve sosyal gider maliyetleri ülkemizle kıyaslandığında çok ekonomiktir ve eğitim kalitesi ise sahip olduğu akademik potansiyeli gücüyle Avrupa Standartlarına eşdeğerdir.

  Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi Bölümleri

  Uçak ve Roket Mühendisliği
  Otomasyon ve Bilgisayar
  Uçak Bakım
  Havacılık elektroniği
  Radyo Mühendisliği
  Telekomünikasyon
  Elektronik Cihazlar ve Sistemler
  Elektrik mühendisliği
  Uygulamalı matematik
  Uygulamalı Fizik
  Bilgi Güvenliği ve Haberleşme Sistemleri
  Bilgisayar Mühendisliği
  Sistem Mühendisliği
  Yazılım Mühendisliği
  Yayın ve Basım
  Ekonomi ve işletme
  Uluslararası Hukuk
  Uluslararası İşletme
  Turizm
  İnşaat
  Jeodezi
  Kaynak Yönetimi
  Ulaştırma Teknolojileri
  Mimarlık
  Tasarım
  Kimyasal Teknoloji
  Filoloji
  Psikoloji
  Sosyoloji
  Gazetecilik

bottom of page