top of page
viyana-teknik-üni-768x576.jpg

Viyana Teknik Üniversitesi

  • Almanca hazırlık , lisans ve master programları

  • 750 Euro dönemlik eğitim ücreti

  • Birçok araştırma enstitüleri ve iş sektörleri ile işbirliği ve ortak projeler

  • Dünyanın önde gelen , Avusturya’nın ise en iyi teknik üniversitesi

  • Ulaşım ve konaklama kolaylığı

  • Avrupa kültür başkenti Viyana’da

Eğitim Dili Almancadır.Hazırlık okullarının dönemlik ücretleri 855 ile 1150 Euro arasındadır.

Lisans ve Master bölümleri yıllık 1500 Eurodur.Eğitim süresi , Lisans 3 yıl – Master 2 yıl

Ödemeler dönemlik 750 Euro olarak yapılır.

Lisans Bölümleri

Mimarlık

İnşaat Mühendisliği

Elektrik Elektronik Mühendisliği

Bilgisayar Mühendisliği

Makine Mühendisliği

Kimya Mühendisliği

Matematik Mühendisliği

Fizik Mühendisliği

Endüstri Mühendisliği

Master Bölümleri

Mimarlık

İnşaat Mühendisliği

Biyomedikal Mühendisliği

Elektrik Elektronik Mühendisliği

Bilgisayar Mühendisliği

Makine Mühendisliği

Malzeme Mühendisliği

Kimya Mühendisliği

Matematik Mühendisliği

Fizik Mühendisliği

Endüstri Mühendisliği

 

Viyana Teknik Üniversitesi 1815 yılında kurulmuştur.Viyana Teknik Üniversitesi bilimsel araştırma ve teknolojik eğitimde üst düzeyde kaliteli eğitim veren Avrupa’nın tanınmış en başarılı 10 teknik üniversitesi arasında gösterilmektedir.Yurtdışında üniversite eğitimi için yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği Avusturya Üniversitelerinden biri olmuştur.2000’in üzerinde akademisyeni ve 8 fakültesi ile 20.000’den fazla öğrenciye eğitim hizmeti veren Üniversite , Avusturya’nın en büyük bilim teknik ve araştırma dalındaki eğitim kurumudur.

Bilimsel araştırma ve eğitim alanında köklü bir geçmişe sahip olan Üniversite’nin misyonu ; günümüzde ve gelecekte ‘’en iyi olmak’’ tır.Viyana Teknik’te verilen eğitim uluslararası platformda daima kabul görmüştür.

Üniversite yönetimi teknoloji alanında yapılan her türlü çalışmaları ve araştırmaları teşvik etmektedir.Üniversite’nin çeşitli araştırma enstitüleri ve iş sektörleri ile yakından işbirliği ve ortak projeleri bulunmaktadır.

Üniversite’nin ana kampüsü şehrin merkezindedir.Şehre yayılmış diğer kampüs binalarına da ulaşım metroyla kolaylıkla sağlanabilmektedir.Şehrin metro ağı oldukça gelişmiştir.

Viyana şehri öğrenci şehri olduğu için , konaklama olanakları açısından özel yurtları vardır.Aylık yurt ücretleri 300-400 Euro arasında değişmektedir.

Başvuru için ‘’YKS kazandı’’ belgeniz yeterlidir.Viyana’da okumak istediğiniz bölümü , Türkiye’de devlet veya özel bir üniversitede kazanırsanız , kazandığınız devlet veya özel üniversiteye kayıt yaptırmadan , Viyana Teknik Üniversite’sine ‘’YKS kazandı’’ belgenizle başvuru yapabilirsiniz.Eğitim dili Almanca’dır.Almanca Hazırlık Eğitimi verilmektedir.Viyana Teknik Üniversite’sindeki başvuru yapılabilecek bölümler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

bottom of page